Hey Liseli!

Biliyorum, anlayabiliyorum seni. Bazen çok sinirlisin öfkelisin bazen naif ve sakin. Birsürü sıkıntı yaşıyorsun. Ailen ile ilişkinin yavaş yavaş bozulmaya başladığını hissedebilirsin. Bu son derece normaldir çünkü sen bir bireysin artık ailenden bağımsız, özgür düşüncelere sahip kendi yoluna gitmekte ısrarlısın ve doğru da yapıyorsun. Çok eleştiriye maruz  kalıyorsun. Okumaszan ölecekmişsin gibi davranıyorlar evet HERKES! Ama senin bir farklılığın var işte sen millet ya da herkes değilsin. Şu konuşmalara sık sık kulak misafiri olabilirsin;

  • Ahmetin oğlan/kızı odtü itü ege üniversitesini kazanmış doktor/mühendis/öğretmen olmuş .Bizim ki boş! Anca yatsın gezsin tozsun sonra gelip harçlık istesin. Hiç derslerine çalışmasın. İnsanda biraz gayret olur ya! Elin çocukları neler yapıyor ya!
  • (için burkulmuş şekilde…) ben biraz gideyim ders çalışayım/ee napayım bende böyleyim!!

Burada çok doğrusun.(bütün bu sorunlara çözüm için Liseli Sorunları ’na tıkla)

Ebeveynlerinle farklı düşüncelerden dolayı aranda bir çatışma çıkabilir. Onlar 1 der sen 2 dersin. Millet denen illete danışma, herkes millete danıştığı için ancak böyle kaldı. Sen farklı ol. Doktorluk demek büyük insan demek değildir. 1 ‘i savunanlar HERKES olabilir. Tek kalmaktan korkma! Sen daha çocuksun dediklerinde bırakın çocuk kalayım büyüklüğünüz böyleyse gibi sözler söyleme hiç kimse anlamaz ve senin küstah olduğunu düşünürler. Sadece tebessüm et ve uzaklaş. Cevap verirsen onların istediğini onlara verirsin ve herkes sana yüklendikçe yüklenir. Bu yüzden akşamları yatağında ağlarken bulabilirsin kendini yada dünya üzerine geliyormuş gibi olur. Sakin ol!

Erkeksen sınıfta dışarıda kızlara kendini beğendirmek için güç gösterisi yapanlardan olma . Erkekler genellikle millet benim gücümü görsün yada erkekler içinde bir adım olsun (şiddet göstererek kazandığın rütbe) diye kavga ederler. Yeni instagramda güzel görükeceğim diye kızlarla fotoğraf atayım da rütbemiz belli olsun diye düşünme. Yada aynanın karşısına geçip elinde telefonla artist bir şekilde poz verme bu saçmalıktır. Neden böyle pozlar veriyorsun sen Victoria Secret modeli değilsin ki ben sana neden böyle pozlar verdiğini açıklayayım. Çünkü seni beğensinler benimde yakışıklılığım konuşulsun diyerek böyle pozlar veriyorsun. Samimi bir gülüş ile dostlarınla çok güzel bir fotoğraf çekilebilirsin .

Kız isen diğer kızlar gibi olma unutma herkes denilen şey sadece saçmalıkları kabullenmiş topluluktur. Yukarıdaki yazılanlar senin için de geçerli.

Sen daha çocuksun bu konuları açma denildiğinde bunu diyenlere şunu anlat;

Benim yaşım kaç olursa olsun sizler bu konuyu açma diyerek beni baskıladığınız için gelecekte ürkek yada fikir özgürlüğüne sahip olmayan bir bireye dönüşebilirim. Bu konuyu açma dediğinizde benim bu konuyu düşünmediğimi yada eleştirmediğimi mi zannediyorsunuz? Asıl bu konu için erken dediğinizde tartışarak çözebileceğim böylesine basit konuyu zorlaştırıp yaşın daha küçük diyerek düşünmeme ve fikirlerimi dile getirmeme karşı çıkıyorsunuz. Yaptığınız bana karşı bir ayıp bu tutumunuzu devam ettirdiğinizde bir daha sizinle fikirlerimi paylaşmayacağım.

Bırakın milleti kendiniz olun.(dünyaya küfür etmek hakkın konusuna tıklayarak gerekli motivasyonunu sağlayabilirsin.)

Bir Yanıt

Cevap bırakın